Replika Telefon Sar Değeri

#

Eskilerde Çinlilerin merdiven altı telefon üretim tezgahlarında üretilen ucuz java  işletimli telefonlardaki SAR değeri yüzünden kulaklarımız çınlıyor.

Taa ki o zamanlardan başlayan bu sar değeri muhabbetleri haklı olarak replika olarak tabir ettiğimiz  telefonlar içinde geçerli oldu.
Replika Telefonlarda SAR değerleri
Fakat gücünü kopya telefonlarla iyice pekiştiren bir firma ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.O firma MEDiATEK...

Bir çok orjinal telefon içinde işlemci,ram ve mobil ekran kartı gibi donanım tedariği sağlayan bu firma hiç şüphesiz ki ucuz ürün pazarının en baba donanımlarını üretmektedir.

Bugün bile bir çok telefon ve tabletlerde bu firmanın işlemcilierinin adını sık sık duyuyorsunuzdur.

Bugün Türkiye'de Casper , General Mobil gibi markalar bu firmanın işlemci,ram mobil ekran ekran kartı konfigrasyonlarını kullanıyorlar.

Şimdi bizi ilgillendiren kısım ise aynı donanımı kullanan replika diye tabir edilen kopya cep telefonlarının sar değerleri acaba bu telefonlardan daha mı yüksek?
SAR dediğimiz yüksek orandaki frekans acaba telefonun hangi donanımından dolayı ortaya çıkıyor? Bunların hepsi aynı yerde üretilmiyor mu sonuçta?

 Amacımız "Aman orjinal telefon almayın,pahalı" demek değil.

Ama şu bir gerçek ki İşlemci,Ram,Mobil ekran kartı gibi donanım konfigrasyonları gibi aygıtları hazırlayan bir firmanın ürünlerini orjinal telefon da gördüğümüz zaman SAR değeri düşük,sırf dış kasasını aynı yaptı diye replika telefonda yüksek göstermek mantıksızlık değil mi?

Eski yıllardaki java türü replika telefonlardaki SAR muhabbetini anlarım da  ,bu devirde çıkan iyi kalitedeki replika telefonlardaki SAR muhabbeti söylentilerini anlayamam.
Uzun lafın kısası...
Replika telefonlarda SAR Muhabbeti bitmiştir.Herkes evindeki Modem ve elektro fırın gibi cihazlarına dikkatlice baksın ve bunların yanında daha dikkatli olsun.Çünkü normalin 10 katı büyüklüğünde.
Teknolojiye Atarlanan Adam lakabı ile teknolojiden bihaber,   sırf muhabbetleri eğlenceli diye kendilerine ikon yapan yurdum ergen gençlerine tavsiyem...
Her gördüğü replika telefonun sorusunun altına beyni  yokmuş gibi iki de bir sar muhabbetinden saçma sapan sorular açmasın artık .Hangi devirde yaşıyoruz.Şimdi sar değeri hakkında yorum yapanlara sorsak bir çoğu sar değerinin ne anlama geldiğini dahi bilmez ama yorum yapmaya geldiğinde en ön sırada . Sar değeri hakkında yorum yapan arkadaşlar önce sar değerin anlamını öğrensin sonra arkadan tutmaya başlasın .